Kauçuk Zemin Kaplama - İstanbul | info@sehirpark.net

Doğal Dere Taşı Zemin Kaplaması Teknik Şartnamesi

Polimer doğal taş yürüyüş yolu zemin kaplaması (Su geçirgen)

Zemin kaplaması olarak kullanılacak, taşlarını 4 mm ile 10 mm arası tamburlanmış ve fırınlanmış granül halinde çakıl doğal taş ile poliüretan esaslı tek kompenatlı şeffaf solvent içermeyen % 100 alifatik (sararmaz) bağlayıcı ile karıştırılmasından oluşan su geçirgen zemin kaplamasıdır.

 

UYGULAMA ŞEKLİ

Primer uygulama:

Eğimleri doğru verilmiş beton zemin öncelikle her türlü toz, kir ve nemden arındırılacaktır. Daha sonra zemine rulolar yardımı ile UV dayanımlı bir kat primer  m2 /0,200 Kg sarfiyat şeklinde uygulaması yapılacaktır. Primer zemin ile zemin kaplama malzemesinin birbirine sıkıca bağlanmasını sağlaması yapılır.

Bağlayıcı reçine uygulama:

Primer tabakanın kurumasını müteakip uygulamanın ilk aşaması olan 4-10 mm kalınlığında ki çakıl taşı granüller, %2 oranında poliüretan esaslı tek kompenatlı taş bağlayıcı eklenerek 10 dakika kadar beton harç karma makinası veya karıştırıcı mikser yardımı ile karıştır.

Zemin kaplaması yapımı uygulaması:

4-10 mm kalınlığında ki granüllerden 25 mm kalınlık elde edebilmek için metrekarede ortalama 42 kg çakıl taşı granüle + 0,850 Kg kullanılacaktır. Vibrasyon makinası ile asfalt döker gibi sıkıştırmak suretiyle karışım zemine serilir.

yağ aldırma fiyatları karın germe fiyatları dudak dolgusu fiyatları piezo burun estetiği fiyatları burun törpüleme fiyatları gülüş tasarımı fiyatları mide küçültme ameliyatı fiyatları vaser liposuction fiyatları liposuction cost turkey