Kauçuk Zemin Kaplama - İstanbul | info@sehirpark.net

Tartan Zemin Sistemleri

Çok Amaçlı Spor Sahaları ve Oyun Alanları EPDM Tartan Zemin Kaplaması

Tenis, basketbol, voleybol, futbol ve diğer top oyunlarından atletizm yarışmalarına kadar değişik sporlar ile çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve EPDM kauçuk esaslı bu sistem aşınmaya karşı çok dayanıklıdır. Elastikiyet ve darbe yastıklama özellikeri yüksek olması kasları sertleştirmez; sporcuların daha az yoruIrnalarını sağlar. Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir. Özel finişer makinalar ile 10 mm kalınlığında tek kat veya 8 + 5 çirf kat olarak uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişer makina tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.
Ekonomik, Amaçlı Spor Sahaları ve Oyun Alanları EPDM Tartan Zemin Kaplaması

Her tür spor sahası ve antrenman sahaları, çocuk oyun alanları için kullanılabilen çok maksatlı ekonomik bir kaplama sistemidir. Poliüretan ve kauçuk esaslı bu sistem elastikiyeti, dayanıklığı ve çivi mukavemeti özelliklerinin yüksek olması nedeni ile ulusal atletizm yarışmaları pistleri için de ekonomik bir çözüm getirir. Hiç bakım gerektirmez. Su geçirgen olması yağmurdan sonra hemen oynama imkanı verir. Ozel finişler ve sprey rnakinaları ile 10 mm kalınlığında üç kat olarak uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan finişer makina tüm saha genelinde muntazam bir kalınlık ve düzgün bir yüzey sağlar.
Uluslararası Standartlarda Elastikiyeti Yüksek EPDM Tartan Atletizm Pist Kaplaması

Uluslararası atletizm yarışmaları için gerekli standartlarda uygun, poliüretan ve kauçuk esaslı bir pisi kaplama sistemidir. Son derece dayanıklı olan bu sistemin elastikiyet ve darbe yastıklama özellikleri sistemi her tür atletizm yarışmalarına ve antrenman çalışmalarına uygun kılar . Yüksek gerilme ve yırtılma direncine sahip olması nedeni ile çivi mukavenıeti 800lliği mükemmeldir. Çoğunlukla 12 ila 18 mm kalınlıklarda uygulanan bu sistem şartnameye veya istenilen performansa bağlı olarak daha değişik kalınlıklarda da uygulanabilir. Yapımda kullanılan özel finişer makina muntezam kalınlıkta bir alt tabaka ve düzgün bir üst yüzey sağlar. DIN, IAAF ve diğer uluslararası standartlarda istenilen özelliklere uyması için sistemin koşu sektöründe 13 mm, 3 adım, uzun ve yüksek atlama ile cirit atma sektöründe 17 mm kalınlıkta olması ve su geçirgen bir alt yapı üzerine tatbikat, tavsiye edilmektedir.